NAKLADATELSTVÍ KARET

a dalších her

DITHA MOSER BRIDGE


Původní návrh whistových karet Edithy Moser z roku 1905 a původně realizovaný za spolupráce vídeňské kartářské firmy Josef Glanz a tiskaře Alberta Bergera jako jeden z produktů Wiener Werkstätte. Geometrický design ovlivněný tvorbou jejího manžela Kolomana Mosera je typický projevem Secese vídeňské provenience. Nově digitalizovaný design jsme si dovolili doplnit o karty žolíka pro širší uplatnění.

KVITLECH

nebo také Quitlok, Kvitlach, Jde o starou karetní hazardní hru typu 21 (Oko, Blackjack) pocházející z Haliče z počátku 19. století. Hra byla poměrně široce rozšířena ve středoevropské židovské komunitě, byla oblíbenou zábavou v rámci oslav svátku Chanuka. Hrávalo se s různými typy sad karetního listu, často domácí výroby. Původní název קוויטלך v jidiš znamená štítky nebo lístky.

Počet hráčů:                obvykle nejméně 5, jeden je bankéřem.

Karty:                           2x balíček číslovaných karet 1-12, tedy 24 ks, dvojky a jedenáctky s ozdobným okrajem.

MAT

Neobvyklá strategická hra pro dva hráče, která se snaží o eliminaci náhody. Hra byla poprvé uvedena pod názvem "Matt" šachistou G. Capellenem v Hannoveru roku 1915. Ten je pravděpodobným tvůrcem hry.

Přestože se hra se původně příliš nerozšířila, byla nalezena sběratelem her Sidem Sacksonem a zahrnuta v roce 1969 do jeho knihy "A Gamut of Games".

Počet hráčů:    2

Karty:                 francouzské, 20 ks

PŘIPRAVUJEME

Zde naleznete hry, které pro Vás chystáme. Cena bude upřesněna při zahájení prodeje.